LED inspekční svítilny a montážní reflektory ELWIS PRO

3.9.2018

Společnost N.G. ELEKTRO TRADE, a.s. nabízí pod oborovou značkou NG TOOL sortiment profesionálních inspekčních svítilen a reflektorů dánského výrobce ELWIS Lighting, které mohou být skvělým pomocníkem každému odborníkovi v různých oborech.

Jejich základní vlastností, kromě dlouhé životnosti moderních LED světelných zdrojů a vysokého světelného výkonu, je kvalitní bílé světlo (až 7500 K) s výtečným podáním barev (dle typu až CRI 95+). Robustní pouzdra nabízí vysoké krytí proti prachu a vodě (až IP65) a mechanickou pevnost až IK09. Většina produktů je napájena osvědčenými lithiovými akumulátory (které v podobě sdružených článků pohánějí například i některé modely automobilů Tesla) a vybrané typy umožňují i provoz na běžné alkalické baterie. Intuitivní jednotlačítkové ovládání všech funkcí zvyšuje ergonomii a bezpečnost použití.

Dostatek kvalitního světla je základem pro dobře odvedenou a přesnou práci s vysokou mírou bezpečnosti. Ať již osvětlujete pracovní prostor nebo bezpečnou únikovou trasu, kontrolujete jakost různých materiálů či kvalitu povrchové úpravy (lakování, leštění, malířské a štukatérské práce), vždy potřebujete vidět ostře, s dostatečným kontrastem a věrným (nezkresleným) podáním barev. Kromě intenzity a barvy světla je tedy index CRI, označující právě věrnost podání barev umělého světelného zdroje, velmi důležitým aspektem. Maximální hodnota indexu CRI je 100 a označuje teoreticky zcela věrné podání barev, odpovídající jasnému dennímu světlu.

ELWIS PRO nastavuje nový standard mobilních akumulátorových a bateriových svítidel. Ergonomická, technicky vyspělá a vysoce funkční - tyto produkty byly navrženy a vyvinuty jako perfektní nástroj pro pokročilé profesionály, kteří nestojí o kompromisy.

ELWIS PRO - DOBRÉ SVĚTLO PRO VAŠI PROFESI I VOLNÝ ČAS 

Inspekční svítilny

Sortiment nabízí výběr odolných a flexibilních osvětlovacích těles s vysokým indexem CRI 95+, která lze více způsoby upevnit (například pomocí magnetů, vždy s ochranou proti poškrábání povrchu) a zároveň umožňují nasměrování světelného zdroje. Kombinace ABS a TPE pryže zajišťuje vysokou mechanickou pevnost pouzdra (IK07), čiré polykarbonátové nebo PMMA kryty čipů SMD / COB LED odolají škrábancům a jsou barevně stálé. Poskytované světlo s teplotou chromatičnosti 6000 K tak má dlouhodobě stabilní podání barev. Zpravidla jsou k dispozici dva světelné zdroje (bodový a plošný) s volitelnou intenzitou v několika stupních. Napájení zajišťují osvědčené lithiové akumulátory, které lze dobíjet z jakéhokoliv USB portu pomocí kabelu s Micro USB konektorem.

 

Svítilna ELWIS Pro D0 (NELW 14050)

Malá a lehká svítilna s bodovým světelným zdrojem (100 lm) a s plošným světelným zdrojem (140 lm / CRI 95+). Poskytuje cca 2,5 h provozu s pevnou intenzitou světla. Závěsný klip s magnetem je otočný a umožňuje nasměrování světla. Svítilna je vybavena LED indikací stavu nabíjení.

 

Svítilna ELWIS Pro D2 (NELW 14052)

Robustní flexibilní svítilna s polohovatelnou magnetickou opěrkou a závěsným hákem. Bodový světelný zdroj (80 lm) a plošný světelný zdroj (250 nebo 125 lm / CRI 95+). Doba provozu až 10 h s volitelnou intenzitou světla. Opěrka i hák díky kloubům umožní variabilní upevnění a neomezené směrování obou světelných zdrojů dle potřeby. Robustní pouzdro má celkové krytí IP54 třídy III. Indikace stavu nabíjení a světelná výstraha před úplným vybitím zvyšují spolehlivost a bezpečnost při práci.

 

Svítilna ELWIS Pro D4 (NELW 14054)

Univerzální svítilna s vysokým světelným výkonem a aluminiovou výztuhou polohovatelné hlavice. Bodový světelný zdroj (80 lm) doplňuje hlavní světelný zdroj s 420 nebo 240 lm a CRI 95+. Maximální doba provozu s volitelnou intenzitou světla je 10 h. Vyztužené pouzdro disponuje celkovým krytím IP52. Přesnější indikace stavu nabíjení pomocí 3 LED určuje míru nabití a světelná výstraha před úplným vybitím zvyšuje spolehlivost svítilny. Magnetická základna a polohovatelná štíhlá hlavice se světelnými zdroji zvyšují flexibilitu a rozsah použití

 

Svítilna ELWIS Pro D6 (NELW 14056)

Nejvýkonnější odolná svítilna této řady disponuje hlavním jednočipovým COB LED zdrojem s vlastní optikou (500 lm nebo 220 lm nebo 110 lm / CRI 95+) a vyměnitelným PC krytem. Doplňkový bodový zdroj má světelný tok 140 lm. Maximální doba provozu se třemi volitelnými intenzitami hlavního světelného zdroje je 7,5 h. Vysoce odolné pouzdro nabízí krytí IP65 třídy III a rozsah provozních teplot - 20 °C až 50 °C. Praktická 3 stupňová LED indikace stavu nabíjení zlepšuje přehled o možnostech provozu a výstraha před blížícím se vybitím umožní včasné připojení ke zdroji napětí. Základna i zde plní funkci sklopné magnetické opěrky a spolu s výklopným závěsným hákem rozšiřuje možnosti fixace a směrování světla.

 

 

Čelové svítilny

V tomto segmentu je k dispozici několik variant odolných a výkonných čelových svítidel, napájených dobíjecími články nebo klasickými alkalickými bateriemi. Výhodou jsou odolná pouzdra s krytím proti prachu a vodě (IP44 - IP65) z kombinace POM, ABS a aluminia, kvalitní COB LED světelný zdroj a fokus-optika, která umožní přizpůsobit světelný kužel pro osvětlení plochy nebo naopak dosvit na velkou vzdálenost. Poskytované světlo má teplotou chromatičnosti 7500 K a volitelnou intenzitu. Výkonné akumulátory lze dobíjet z jakéhokoliv USB portu pomocí Micro USB kabelu.

 

Svítilna ELWIS Pro H1 (NELW 700H1)

Lehká bateriová svítilna s polohovatelnou hlavicí, u které je možné přesně regulovat a aretovat úhel sklonu. Světelný zdroj poskytuje bílé světlo s tokem 365 lm nebo 75 lm (snížený výkon). Pevná optická čočka vytváří ve vzdálenosti 1 m cca 2 m široký osvětlený prostor, max. dosvit je 25 m. Pohodlným jednotlačítkovým ovládáním lze volit intenzitu svícení s výdrží až 37 h při sníženém a až 30 h při maximálním výkonu. Provoz zajišťují 3 x AAA alkalické baterie. Bateriové pouzdro je kvůli rozložení váhy umístěno na zadní straně vícebodového elastického pásu, což společně s měkkými podložkami zvyšuje stabilitu a komfort nošení. Propojení mezi napájecí částí a LED zdrojem tvoří odolný kabel pracovní teplotou do -40 °C.

 

 

Svítilna ELWIS Pro H4 (NELW 700H4)

Velmi výkonná akumulátorová svítilna se sklopnou hlavicí a doplňkovým červeným světlem. Hlavní výkonový zdroj s optickým zoomem nabízí bílé světlo se 410 lm a dosvitem až 260 m nebo při sníženém výkonu světelný tok 45 lm s dosvitem 80 m. Je doplněn červeným LED zdrojem se světelným tokem 6 lm. Svítilna vydrží v provozu při sníženém výkonu bezmála 9 h, při červeném světle až 17,5 h. Vyjímatelný akumulátor lze dobíjet pomocí přiloženého kabelu z jakékoliv USB zásuvky a v případě potřeby jej lze nahradit klasickými alkalickými bateriemi (3 x AAA). I zde je standardem snadné nastavení světelného kuželu a komfortní elastický pás.

 

 

Ruční svítilny

Bohatá nabídka ručních akumulátorových a bateriových svítilen v klasickém formátu nabízí varianty pro různá použití včetně svítilen se speciálními světelnými zdroji, např. s UV-LED zdrojem. Vysoký světelný tok bílých COB LED světelných zdrojů (až 810 lm) a odolná pevná pouzdra s vysokým krytím (až IP65) z aluminia používaného v leteckém průmyslu jsou zárukou dlouhodobé funkčnosti s vysokou užitnou hodnotou. Ozubená korunka taktické hlavice s fokus-optikou, která umožňuje přizpůsobení světelného kuželu pro osvětlení plochy nebo pro bodové nasvícení na velkou vzdálenost, zároveň poslouží v případě nouze jako kladivo k rozbití skla či jako obranný prostředek.

  

Svítilna ELWIS Pro S8 (NELW 700S8A)

Nejvýkonnější zástupce této skupiny, jehož provoz zajišťuje osvědčený Li-ion akumulátor. Světelný zdroj COB LED se světelným tokem 810 lm (dosvit 185 m) nebo 175 lm (dosvit 85 m) opět s pohodlným jednotlačítkovým přepínáním režimů intenzity. Doba svícení dosahuje 4,5 h při plném a 6,8 h při sníženém výkonu. Akumulátor se dobíjí přes běžný Micro USB kabel z jakékoliv USB zásuvky. Součástí balení jsou kromě textilního pouzdra a praktického poutka na ruku i nabíjecí zdroje s USB výstupem pro klasickou síť 230 V AC a 12/24V DC (do zásuvky zapalovače).

         

 

Pracovní reflektory

Sortiment nabízí několik výkonných a odolných osvětlovacích těles s vysokým indexem podání barev CRI 95+. Jsou vybavena nastavitelnou opěrkou, sloužící k zavěšení nebo k opoře pro pohodlné nasměrování poskytovaného světla. K dispozici je výběr příslušenství pro různé způsoby upevnění a pro některé typy i doplňkové výměnné akumulátory. Silné bílé světlo s 5000 K a až 3800 lm spolu s vysokým CRI předurčuje vybrané reflektory kromě běžného nasvícení rovněž k přesné vizuální kontrole kvality povrchové úpravy a struktury různých materiálů. Pouzdra z aluminia s bezpečnostním TPE rámem jsou zárukou vysoké dynamické pevnosti (až IK09), zapuštěné kryty světelných zdrojů z pevnostního skla odolají škrábancům i rázovému poškození.

 

Reflektor ELWIS Pro X2 (NELW 80032A)

Tento reflektor je osazen 20 W COB LED čipem se 110° vyzařovacím úhlem a světelným tokem 1700 lm. Možnost volby intenzity ve dvou stupních a s dobou provozu 3 h (max. výkon) nebo 6 h (snížený výkon). Krytí pouzdra proti prachu a vodě IP65 a dynamická pevnost IK09. Jednoduché ovládání a indikace nabíjení i provozního stavu akumulátoru zvyšují celkovou ergonomii a užitnost. Napájení ze sítě 230 V nebo integrovaným Li-Ion akumulátorem, který zároveň slouží jako powerbanka s USB výstupem DC 5 V pro dobíjení přenosných zařízení. Nabíjecí transformátor je součástí balení.

            

                                                                                             

Bezpečnostní svítilna

S odolným pouzdrem z pogumovaného ABS a polykarbonátu (krytí IP65, třída III, IK07) je tato magnetická výstražná svítilna vhodná pro jakoukoliv krizovou situaci i běžné svícení. Obvodové bílé a oranžové LED čipy s několika světelnými režimy, jak pro klasické plošné osvětlení, tak pro různé typy světelných výstrah (rotující světlo, stroboskopické světlo, přerušované svícení, SOS signál). Svítilna je lehká a plave na vodní hladině. Doba provozu až 10 hodin. Silný akumulátor s magnetickým konektorem pro dobíjení pomocí přiložených nabíjecích adaptérů (230 V AC a 12 - 24 V DC) nebo z běžného USB portu. Akumulátor rovněž může posloužit jako powerbanka s USB výstupem DC 5 V.